Χτύπησε το πρώτο κουδούνι στο σχολείο μας!

Το πρωί της Δευτέρας 11 Σεπτεμβρίου το σχολείο μας άνοιξε τις πόρτες του για να υποδεχτεί για πρώτη φορά για τη νέα σχολική χρονιά τους μαθητές του. Η τελετή του Αγιασμού για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2017-2018 έγινε από τον Αρχιμανδρίτη Παύλο Ντούρο, Ιεροκήρυκα της Ιεράς Μητροπόλεως μας Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος. Ο Πανοσιολογιότατος ευλόγησε τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς του σχολείου. Μίλησε με ζεστά λόγια στους μαθητές και ευχήθηκε να προκόψουν σε πίστη, ανθρωπιά και καλοσύνη με τη χάρη του Θεού.
Στη συνέχεια η νέα Διευθύντρια του σχολείου, κ. Σοφία Σκούμπα- Πατσαρίκα, έδωσε το λόγο στην Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων Μελίνα Κορομήλη, η οποία ευχήθηκε με τη σειρά της, εκ μέρους όλων των γονέων του σχολείου, να έχουμε μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, γεμάτη γνώσεις και ευχάριστες εμπειρίες για τα παιδιά μας.
Τέλος, η Διευθύντρια καλωσόρισε τους μαθητές στο «δεύτερο σπίτι» τους και ευχήθηκε σε όλους καλή, δημιουργική, χαρούμενη σχολική χρονιά.