Χριστούγεννα στο 1ο Γυμνάσιο!

Λίγες μέρες πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας οργάνωσαν το πιο υπέροχο Χριστουγεννιάτικο μπαζάρ. Τα παιδιά εντυπωσίασαν  με χειροποίητες κατασκευές  τις οποίες δημιούργησαν τα ίδια στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού ομίλου «Χειροπλεκτική- Κατασκευές» που συντονίζει κατά τη φετινή σχολική χρονιά η εκπαιδευτικός του σχολείου Σταυράκη Μυρσίνη. Τα παιδιά δούλεψαν με όρεξη και κέφι και είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τις όμορφες και εμπνευσμένες δημιουργίες τους  στους γονείς και κηδεμόνες που παρευρέθηκαν στο σχολείο τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου για να ενημερωθούν για την επίδοση των παιδιών τους. Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την υποστήριξη.

Το εορταστικό κλίμα που χαρακτήριζε όλη την εβδομάδα πριν τις γιορτές ολοκληρώθηκε με την καθιερωμ΄νεη χριστουγεννιάτικη γιορτή στην αίθουσα πολλαπλών του σχολείου μας που διοργάνωσαν οι εκπαιδευτικοί Ντούρου Καλλιόπη και Δημόκα Ειρήνη με την πρόθυμη συνεργασία των μαθητών και μαθητριών! Ύμνοι, ποιήματα, νεανικά χαμόγελα και κεράσματα πλημμύρισαν τους χώρους του σχολείου που γέμισε ευχές!

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!