Ευχαριστήριο μήνυμα

Ευχαριστούμε πολύ την Εθελοντική Ομάδα Δράσης Ν.Πιερίας “Ο Τόπος μου” για τη διάθεση στο σχολείο μας τριών DESKTOP Computers Dell optiplex 3020 ,3030 και 3040 προσφορά από το σχολείο Campus MAX College του Βελγίου 3980 Tessenderlo . Οι υπολογιστές θα διατεθούν για να καλύψουν τις ανάγκες τριών αιθουσών και θα βοηθήσουν στη βελτίωση του τεχνολογικού εξοπλισμού και της εκπαιδευτικής διαδικασίας του σχολείου μας !

Η αναπληρώτρια διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων

Ευχαριστήριο μήνυμα

Η βιβλιοθήκη του σχολείου μας για πρώτη φορά εμπλουτίζεται με με τίτλους βιβλίων αγγλικής και αμερικάνικης λογοτεχνίας και είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι για αυτό! Η χαρά μας , όμως, είναι διπλή γιατί η δωρεά των βιβλίων αυτών έγινε από τους ίδιους τους μαθητές μας που με αυτόν τον τρόπο αποδεικνύουν περίτρανα την αγάπη και τη φροντίδα τους για το σχολείο! Πιο συγκεκριμένα, ο πρόεδρος του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου της περσινής σχολικής χρονιάς (2019-20) με τη σύμφωνη γνώμη όλων των μαθητών του συμβουλίου και ύστερα από πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας παρήγγειλε 29 τίτλους αγγλικών βιβλίων λογοτεχνίας του εκδοτικού οίκου Penguin ειδικά προσαρμοσμένων για τις ανάγκες των μαθητών που διδάσκονται τα αγγλικά ως ξένη γλώσσα.  Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές μας που μας έκαναν για άλλη μια φορά περήφανους και τα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων που με το αμέριστο ενδιαφέρον τους και την συνεχή ανταπόκριση τους στα αιτήματα του σχολείου συμβάλλουν καθοριστικά στην υψηλής ποιότητας εκπαίδευση που το δημόσιο σχολείο μπορεί  να προσφέρει!

Ευχαριστήριο μήνυμα

Η Διευθύντρια, Σοφία Σκούμπα-Πατσαρίκα, και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Κατερίνης ευχαριστούν τους γονείς των μαθητών -ριων του σχολείου μας και ιδιαίτερα τους  Καρακώνη Ηλία και Κιναλή Μιχαήλ για την ευγενική προσφορά και φύτευση δύο δέντρων από τα φυτώρια ΓΙΔΑΡΑΚΟΥ, τα οποία εκτός από τη σκίαση που θα προσφέρουν στις αίθουσες , ομόρφυναν και την αυλή μας! Τους ευχαριστούμε θερμά!

Ευχαριστήριο μήνυμα

Η Διευθύντρια, Σοφία Σκούμπα-Πατσαρίκα, και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Κατερίνης ευχαριστούν θερμά τον βουλευτή Πιερίας κ. Κουκοδήμο Κωνσταντίνο για την ευγενική προσφορά των 2 επίπλων (γραφείο και καρέκλα), δείγμα της ευαισθησίας του σε θέματα εκπαίδευσης.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΣΟΦΙΑ ΠΑΤΣΑΡΙΚΑ-ΣΚΟΥΜΠΑ

Ευχαριστήριο μήνυμα

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Κατερίνης ευχαριστούμε τους Γονείς/Κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας για την προσφορά από τα έσοδα του Συλλόγου κουρτινών σκίασης για τις αίθουσες.
Ευχαριστούμε επίσης τους γονείς για την παρουσία τους στην πρώτη ενημερωτική συνάντηση που έγινε την Τετάρτη 26-09-2018 και για τη διάθεση συνεργασίας που επιδεικνύουν σε κάθε περίπτωση που απαιτείται η συνδρομή τους.
Σοφία Σκούμπα – Πατσαρίκα.

Ευχαριστήριο μήνυμα

Την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του 1ου Γυμνασίου Κατερίνης έκοψαν την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους παρουσία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου . Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για τις βασιλόπιτες που πρόσφεραν προς το Σύλλογο Διδασκόντων , αλλά και το ” Εργαστήριο Ζαχαροπλαστικής Καρράς Γεώργιος” που πρόσφερε τις βασιλόπιτες για τους μαθητές μας!

Ευχαριστήριο μήνυμα

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Κατερίνης εκφράζουν τις θερμές ευχαριστίες τους στην εταιρία «Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου Α.Ε.» για τη ευγενική δωρεά εποπτικών μέσων διδασκαλίας ? και πιο συγκεκριμένα τεσσάρων ηλεκτρονικών υπολογιστών ? στο σχολείο μας, που παραδόθηκαν στις 3 Οκτωβρίου. Continue reading “Ευχαριστήριο μήνυμα”