ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΑ ΤΕΕΦΑ ΤΟΥ Α.Π.Θ.

Tην Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2022, εξηντα ένας (61) μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης του Σχολείου μας επισκέφθηκαν το Τμήμα Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΤΕΦΑΑ), στη Θέρμη Θεσσαλονίκης. Τους συνόδευαν η Διευθύντριά μας Μαρίνα Κιάλα με τους εκπαιδευτικούς ΒαλασίαΒατζόλα, Φωτεινή Παπαδοπούλου, Γαβριήλ Παπαθεοφάνους και Μυρσίνη Σταυράκη. Τα παιδιά χωρίστηκαν σε πέντε ομάδες και συμμετείχαν όλα εναλλάξ σε πέντε διαφορετικές δραστηριότητες, αναρρίχηση, zip-line, πάρκο περιπέτειας με στοιχεία παρκούρ, τοξοβολία και σκοποβολή. Κάθε ομάδα καθοδηγούνταν από ένα γυμναστή της Σχολής με ευγενική και ευχάριστη συμπεριφορά, ενώ η καλή οργάνωση και η πειθαρχία ήταν εμφανείς καθ’ όλη την διάρκεια της επίσκεψης. Για τον απολογισμό, οι γυμναστές είπαν ότι η συμπεριφορά των μαθητών μας υπήρξε ανάλογη και χωρίς προβλήματα, ενώ τα παιδιά έδειχναν χαρούμενα και δήλωσαν όλα ικανοποιημένα από την ενδιαφέρουσα αυτή επίσκεψη.