| |

Επίσκεψη στο Τμήμα Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Θεσσαλονίκης, Δεκέμβρης 2023

Tην Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023 εβδομήντα δύο μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης του Σχολείου μας επισκέφθηκαν το Τμήμα Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΤΕΦΑΑ), στη Θέρμη Θεσσαλονίκης. Τους συνόδευαν οι εκπαιδευτικοί Μαρίνα Κιάλα, Νώντας Τσακίρης, Ελένη Καθάριου, Λουκάς Τουλίκας και Μυρσίνη Σταυράκη. Τα παιδιά χωρίστηκαν σε ομάδες και συμμετείχαν όλα εναλλάξ σε διαφορετικές δραστηριότητες: αναρρίχηση, zip-line, πίστα survivor,πάρκο περιπέτειας, τοξοβολία και σκοποβολή.

Οι μαθητές ενθουσιάστηκαν με το πρόγραμμα των υπαίθριων δραστηριοτήτων και ανταποκρίθηκαν με πειθαρχία στις οδηγίες των γυμναστών του προγράμματος.