2οι Ρητορικοί Αγώνες

Την Τρίτη 12 Μαρτίου, 10 μαθητές του σχολείου μας είχαν την χαρά να πάρουν μέρος στους 2ους Ρητορικούς Αγώνες που διεξήχθησαν στο Γυμνάσιο Περίστασης. Η ομάδα επιχειρηματολογίας αποτελούνταν από τις μαθήτριες : Στούπα Κωνσταντίνα, Τόσκα Παναγώτα, Παμπέρη Κασσιανή, Στεφανάκη Σοφία-Λυδία και Τουπλικιώτη Νικολέτα. Η ομάδα αυθόρμητου λόγου από τους: Σαλονικίδου Ελένη, Βασιλειάδη Ιωάννη, Νούλα Ευαγγελία, Παρούση Αικατερίνη και Μπακράτσα Δημήτριο. Την προετοιμασία των μαθητών ανέλαβαν οι καθηγήτριες Αδαμίδου Μαρία και Χατζησταύρου Άννα. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν 50 μαθητές από έξι γυμνάσια του νομού. Στο αγώνισμα της επιχειρηματολογίας το πρώτο βραβείο απέσπασε η ομάδα του Ρητορικού Ομίλου του Γυμνασίου Περίστασης.

Θερμά  συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας Σαλονικίδου Ελένη η οποία κέρδισε  το τρίτο βραβείο  στο αγώνισμα του αυθόρμητου λόγου, αλλά και στους υπόλοιπους μαθητές του σχολείου μας για την εξαιρετική τους παρουσία!