Στολίζουμε το σχολείο μας!

Τη Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου οι μαθητές-τριες του σχολείου μας επιδόθηκαν στην πιο αγαπημένη δραστηριότητα του χρόνου! Τον Χριστουγεννιάτικο στολισμό της τάξης τους…

Ένα διαφορετικό δέντρο στόλισε το τμήμα Γ3 . Οι μαθητές και οι μαθήτριες , υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας τους Άννας Χατζησταύρου, οργανώθηκαν από την προηγούμενη εβδομάδα και αποφάσισαν να στολίσουν ένα δέντρο με φυσικά στολίδια, κατασκευασμένα από τους ίδιους. Έτσι έφεραν από το σπίτι πορτοκάλια μανταρίνια, κανέλες και γαρύφαλλα. Μοσχοβόλησε το σχολείο Χριστούγεννα. Οι μαθητές και οι μαθήτριες χάρηκαν ιδιαίτερα τη διαδικασία, ήρθαν σε επαφή με  παραδοσιακά χρώματα και γεύσεις μακριά από το πλαστικό και το λαμπερό που παραπέμπει σε εμπορευματοποιημένη χαρά και στο πολυδιαφημισμένο… πνεύμα των Χριστουγέννων.